استارتاپ نیوز: درپی حمله نیروهای ائتلاف و ارتش عراق، احتمال آزادسازی موصل قوت گرفته است طوری که رئیس‌جمهوری عراق از آزادسازی کامل موصل تا صبح فردا سه شنبه ۲۷ مهرخبر داده است.

موصل صبح فردا به طور کامل آزاد می‌شود

به گزارش ایلنا به نقل از البغدادیه، «فواد معصوم» رئیس‌جمهوری عراق با اشاره به عملیات آزادسازی موصل که از امروز – دوشنبه – آغاز شده است، اعلام کرد که این شهر صبح فردا به طور کامل آزاد خواهد شد.

وی ادامه داد: «کشور در مسیری قرار گرفته که دیگر راه برگشتی نیست و آن، آزادسازی موصل و اخراج تمام عناصر داعش از خاک عراق است. پس از آزاد سازی موصل، تمام نقاط عراق طی روزهای آینده از لوث این عناصر پاک‌سازی خواهد شد.»

«حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق نیز پیش از این در پیامی تلویزیونی گفته بود: «لحظه موعود برای عملیات بزرگ در منطقه نینوا فرا رسیده و پیروزی بزرگ نزدیک است.»

العبادی، در حالی‌که در میان شماری از افسران بلندپایه عراق در برابر دوربین تلویزیون قرار گرفته بود، گفت: «دستور شروع این عملیات پیروزمندانه را داده‌ام تا شما را از بند خشونت و تروریسم رها کنیم.»

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که تنها نیروهای دولتی هستند که «وارد شهر خواهند شد». العبادی در سخنانش گفت: «نیروهایی که هدایت عملیات آزادسازی را برعهده دارند نیروهای شجاع ارتش عراق و نیروهای پلیس ملی هستند و تنها آن‌ها وارد شهر خواهند شد».

از سوی دیگر، پس از آن‌که نخست‌وزیر عراق از آغاز عملیات برای بازپس‌گیری موصل از اشغال داعش خبر داد، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد، ایالات متحده و ائتلافی که رهبری می‌کند «در نبرد سخت‌ِ پیش‌رو» از نیروهای امنیتی عراق و پیش‌مرگه‌های کرد آن کشور حمایت خواهند کرد.

بنابر گزارش‌ها این گسترده‌ترین عملیاتی خواهد بود که علیه تروریست‌های داعش در عراق و سوریه انجام می‌گیرد.

 

#

اشتراک این خبر در :