Uber اکنون یکی از موفقترین و ثروتمندترین استارت آپهای دنیاست که نه تنها در حال حاضر خدمات تاکسی آنلاین را در سراسر دنیا ارایه می دهد بلکه به زودی و در سال ۲۰۱۷ قصد راه اندازی سرویسهای کاملا متفاوت تر و جدیدتری در حوزه های کاملا جدیدتر و غیرمرتبط تر را نیز در برنامه آتی خود دارد . سودای موفقیت این کمپانی بزرگ باعث تحریک شرکتها و سرمایه گذاران ایرانی و غیر ایرانی در ایران شده و در حال حاضر دو شرکت Tap30 و شرکت Snapp و به زودی یک شرکت جدید دیگر در حال فعالیت در این عرصه می باشند .

 

IMG_4168 (1)

هومن دمیرچی که خود موسس Snapp یا همان تاکسی یاب قدیم بوده است در حال حاضر یکی از مدیران Tap30 می باشد و شباهت رابط کاربری و روال کاری این دو اپلیکیشن حکایت از مدیریت هومن دمیرچی در در گذشته Snapp دارد . در حال حاضر Tap30.ir برای کسب اعتبار اولیه ، پیدا کردن راننده های بیشتر و همچنین افزایش مشتریان خود از خدماتی چون سفر اول رایگان ، در نظر گرفتن تخفیف برای مسافر در سفر اول و همچنین نبود کمیسیون در ۲۰ سفر اول برای راننده ها نیز بهره می برد .

سرویسهای آنلاین از این قبیل تاثیر مثبتی روی کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهند داشت و موفقیت تضمین شده سرویسهایی چون Uber , lyft و یا حتی Didi در بازار اشباع آمریکا سبب ساز موفقیت نمونه های بومی خواهد بود . هر چند در حال حاضر اکثریت رانندگان tap30 از نبود مسافر در مقصد سفر قبلی گلایه مند هستند اما باید منتظر ماند تا فرهنگ استفاده از این سرویسها در سراسر جامعه پدیدار شود .

#

اشتراک این خبر در :