استارتاپ نیوز: وزیر نفت با بیان اینکه صادرات نفت به بالاترین رقم پس از برجام رسیده و روزانه در اکتبر ۲میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه نفت صادر شده، گفت: وزارت نفت یکی از وزارتخانه‎هایی است که به دلیل تاثیرش در موفقیت دولت یازدهم، با هجمه‎های شدیدی روبه‌رو است. به گزارش شانا، بیژن زنگنه در هشتمین جشنواره روابط عمومی‎های برتر صنعت نفت، با بیان اینکه در سال‌های اخیر وزارت نفت فعالیت‎های زیادی انجام داده که بازتاب زیادی در جامعه نداشته است، افزود: البته برخی کارها همانند توسعه فناوری، دانش بنیان و همکاری با دانشگاه‎ها‎ مورد توجه افراد محدودی است، اما کاهش مصرف نسبی گازوئیل را کسی نمی‌تواند نادیده بگیرد.

زنگنه ادامه داد: ایران هم‌اکنون بدون اینکه پالایشگاه بزرگی وارد مدار شود، از یک واردکننده گازوئیل به صادرکننده این فرآورده نفتی بدل شده است. وزیر نفت میانگین کنونی صادرات گازوئیل را ٢٠ میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: ایران هم‌اکنون به جز در بخش بنزین، صادرکننده دیگر فرآورده‌های‎ نفتی است و انشاء‌الله تا پایان سال، موضوع بنزین هم حل می‌شود. زنگنه، ورود ایران به باشگاه صادرکنندگان فرآورده‎های نفتی را نتیجه تلاش گسترده در عرضه گازرسانی دانست و تصریح کرد: برخی کارهایی که برای تولید گاز در کشور انجام شد برای شرکت ملی گاز ایران نیز قابل باور نیست. وی با بیان اینکه تا پایان امسال و با محاسبه سه سال اخیر، ١١ فاز پارس‌جنوبی وارد مدار تولید شده است، افزود: وارد شدن این تعداد فاز جدید به مدار تولید، کار بزرگی است که افزون بر یک افتخار ملی، مردم باید از این دستاورد خوشحال شوند. وزیرنفت همچنین به طرح موفق پیمایش اشاره کرد و افزود: همچنین فعالیت در بخش گازرسانی، انتقال و توزیع، پتروشیمی و همه بخش‌های تولید در سال‎های اخیر موفقیت‌آمیز بوده است.

 

صادرات نفت تا پایان اکتبر؛ ٢,٤٤٠ هزار بشکه در روز

زنگنه در ادامه به افزایش تولید نفت ایران پس از برجام اشاره کرد و با بیان اینکه کسی در سال گذشته گمان نمی‌کرد تولید و صادرات نفت ایران ظرف مدت کوتاهی (چهار ماه) بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد، افزود: صادرات نفت خام ایران تا پایان ماه اکتبر به ٢ میلیون و ٤٤٠ هزار بشکه در روز رسیده که از بی‌سابقه‌ترین رقم‎های تاریخی است. وی بر ضرورت اطلاع رسانی و بازتاب این خبرها از سوی روابط عمومی‎ها تاکید و تصریح کرد: از روابط عمومی صنعت نفت انتظار بیشتری داریم. وزیر نفت، یکی از ضعف‌های روابط عمومی را خطوط راهنمایی دستگاه‌ها دانست و گفت: روابط عمومی‎ها باید از خطوط راهنمای اخبار مطلع شوند و برخی از این محورها به‎صورت هفتگی تعیین شود.

 

فرصت پاسخگویی به دروغ را از دست ندهید

زنگنه پاسخگویی به دروغ پراکنی‎ها را از وظایف روابط عمومی‎ها عنوان کرد و گفت: برخی اوقات اخباری منتشر می‌شود که کسی پاسخ آن را نمی‌دهد و این در ذهن جامعه جا می‌افتد که آن خبر دروغی که عنوان شده است، صحت دارد. وی افزود: به قول رئیس‌جمهوری نباید فرصت پاسخگویی به این دروغ پراکنی‎‎ها را از دست داد و باید ثانیه‌ای به آن پاسخ داده شود. زنگنه نمونه‌ای هم گفت: یکی از رسانه‎ها روز گذشته عنوان کرد که فرمول قیمت اتان در حالی از سوی وزیر نفت ابلاغ شده که برای تعیین آن هیچ مشورتی با مدیران پتروشیمی نشده، که دروغ است. وزیر نفت با تاکید بر اینکه باید جواب دروغ‌ها به سرعت داده شود، گفت: روابط عمومی‎ها باید در جلسه‎های مدیران حضور داشته باشند تا با توجه به سیاست‎ها و حساسیت‎ها از دستاوردها مراقبت کنند. وی، فعالیت رسانه‎ای را کار لحظه‌ای عنوان کرد و گفت: باید برای قدرت گرفتن این بخش تلاش کنیم. زنگنه در ادامه با بیان اینکه دولت با هجمه عظیم و غیرمنصفانه روبه‌رو است، افزود: در حالی که کارها در کشور به خوبی پیش می‌رود و فعالیت‎های بزرگی انجام شده است اما به خوبی بیان نمی‌شود و این موضوع باعث ضایع شدن حق می‌شود بنابراین باید تلاش کرد این مشکل حل شود. وی بزرگ کردن یک کار کوچک را وظیفه روابط عمومی ندانست و افزود: ما نیازی نداریم کارهای کوچک را بزرگ کنیم همان کاری که انجام می‌دهیم به همان اندازه بیان کنیم، خوب است. زنگنه تصریح کرد: کارهای بزرگی در کشور در حال انجام است و انجام خواهد شد.

 

قدرت شبکه‎های مجازی

وزیر نفت به قدرت شبکه‎های مجازی اشاره کرد و با بیان اینکه ظرف چند سال آینده حکومت مطلق در دست شبکه‎های مجازی است، گفت: ظرف چند سال آینده تلویزیون نیز تابع این رسانه‎ها خواهد شد. وی ادامه داد: در فضای مجازی کسی نمی‌تواند جلو کسی را بگیرد و شبکه‎های مجازی به یک ابرقدرت در جهان بدل می‌شوند که بیش از پول به تدبیر نیاز دارد. زنگنه، ابتکار، خلاقیت و تخصص‌گرایی را برای روابط عمومی بسیار مهم عنوان کرد و گفت: کار روابط عمومی تبلیغ رئیس نیست، بلکه بهبود روابط درون سیستم با مدیریت، ارتباط با مردم و ذینفعان است. وزیر نفت ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران روابط عمومی‌های صنعت نفت کشور، گفت: همکاران ما در صنعت نفت زحمات زیادی کشیدند. وی با بیان اینکه وزارت نفت یکی از وزارتخانه‎هایی است که به دلیل اهمیتی که در موفقیت دولت داشته، حمله‎های شدیدی به آن شده است، تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند با تضعیف وزارت نفت دولت هم از کار می‌افتد. زنگنه ادامه داد: آمریکایی‎ها وقتی خواستند ایران را تحریم کنند، صنعت نفت را هدف گرفتند و گفتند اگر نفت تحریم شود بقیه بخش‌ها نیز به خودی خود تحریم خواهد شد، هم اکنون نیز برخی که با دولت مشکل دارند سعی می‌کنند به نفت حمله کنند. وی با بیان اینکه هرکسی خدمتگزار و موثرتر باشد هدف حمله بیشتری قرار می‌گیرد، یادآور شد: البته این موضوع بحث یک رسانه نیست این یک جریان کلی است که از جایی هدایت می‌شود که باید پاسخ آنها داده شود. وزیر نفت گفت: ما قوی و برحق هستیم و باید دستاوردهای صنعت نفت با روحیه بالا بازتاب داده شود.

#

اشتراک این خبر در :