دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی جاری تنها از افزایش ۱۵ درصدی شهریه‌ها خبر داده بود اما حال دانشجویان ارشد علوم پزشکی اذعان می‌کنند شهریه ثابت آنها بیش از ۵۰ درصد (دقیقاً ۵۲/۱۹%) افزایش پیدا کرده. به گفته یکی از دانشجویان این افزایش به اندازه‌ای نامتعارف است که تعدادی از آنها صراحتاً می‌گویند درصورتیکه نرخ شهریه‌ها اصلاح نشود، صرفاً به دلیل ناتوانایی در تامین هزینه‌ها مجبور به انصراف خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با آغاز سال تحصیلی جدید، باز هم حرف و حدیث‌های شهریه دانشگاه‌ها از سرگرفته شد و گلایه‌های دانشجویان به گوش می‌رسد. بعد از سر و صدای موضوع سنوات در دانشگاه‌های دولتی، حالا اما زمزمهٔ اعتراض دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد (شامل رشته‌های سم‌شناسی، پرستاری و نانو و … ) از افزایش شهریه‌ها شنیده می‌شود.

اعتراض دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد به افزایش 50 درصدی شهریه/نرخ شهریه اصلاح نشود، انصراف می‌دهیم

یکی از دانشجویان پذیرفته شده کار‌شناسی ارشد علوم پزشکی دانشگاه آزاد (رشته سم‌شناسی) در این‌باره به خبرنگار ایلنا، می‌گوید: امسال وقتی به همراه جمعی از پذیرفته‌شدگان هم رشته‌ای خود برای ثبت نام به دانشکده واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد مراجعه کردیم، هنوز نرخ جدید شهریه ثابت و متغیر ابلاغ نشده بود و و طبعاً به ما هم اعلام نشد. به گفته کارمندان امور مالی این دانشکده آن‌ها منتظر صدور و ابلاغ بخشنامه جدید بودند.

این دانشجو ادامه می‌دهد: وقتی از مسئولین مالی نرخ شهریه ثابت سال گذشته را پرسیدیم، گفتند ۲ میلیون و ۲۸۰ هزارتومان بوده که ممکن است طبق سنوات اخیر امسال نیز با افزایش ۱۵ درصدی همراه بشود.

Inline image 1

 

#

اشتراک این خبر در :