قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب خبری وردپرس
rss
دیجی کالا
منو

--- :

کد خبر : 1593 دسته بندی : اخبار روز تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۰
اندازه فونت : + ×

اشتباهات مرگباری که نباید در کراودفاندینگ انجام داد!

استارتاپ نیوز: اگر شما هم جزو کسانی باشید که در حال جذب سرمایه جمعی از حامی جو هستید و یا قصد تامین سرمایه از طریق کراودفاندینگ را دارید، لازم است که چند نکته بسیار مهم در مورد
روش های جذب سرمایه را بدانید. معمولاً در تمام وب‌سایت های داخلی و خارجی کراودفاندینگ، بخش بزرگی از کار جذب سرمایه به عهده صاحب پروژه است و این وب سایت ها صرفاً به دیده شدن و
شفّاف‌سازی در جذب سرمایه شما کمک می کنند.

اشتباه اول: درخواست برای جذب سرمایه در حالی که به آن نیازی ندارید!

این مشکل در مورد پروژه های خیریه و دونیشن (اهدای پول) احتمال بیشتری دارد. امّا ممکن است در روش پاداش محور هم رخ دهد . زمانی که یک پروژه برای جذب سرمایه، روی سایت حامی جو قرار می گیرد، اولین سوالی که در ذهن مخاطبان مطرح می شود این است که: آیا واقعاً به این سرمایه نیاز دارد؟ اگر محتوای پروژه شما این سوال را به خوبی جواب ندهد، احتمال موفقیت پروژه پایین می آید و یا حتّی ممکن است با شکست سنگینی روبرو شوید.

این مسئله در مورد میزان سرمایه مورد نیاز نیز صادق است. به این معنی که اگر سرمایه ای بیشتر از میزانی که نیاز دارید درخواست کنید، مسلماً حتی یک چهارم سرمایه اعلام شده را هم نمی‌توانید جذب کنید.
اشتباه دوم: برنامه ای برای تبلیغات پروژه تان نداشته باشید!

موارد زیادی وجود دارد که اصرار دارند به سرعت پروژه شان روی سایت قرار بگیرد تا روند جذب سرمایه شان را آغاز کنند. اما وقتی از آنها سوال می شود که آیا برنامه تبلیغاتی شان آماده است یا نه، جوابشان منفی است.

داشتن برنامه تبلیغاتی، از قرار گرفتن پروژه روی سایت نیز مهم تر است. افرادی بصورت جدی دنبال جذب سرمایه برای ایده های خلّاقانه خود هستند ، تلاش می کنند قبل از شروع پروژه، صفحه ای مخصوص ایده خود، در شبکه های اجتماعی ایجاد کنند و وقتی پروژه روی سایت قرار گرفت، تبلیغات پروژه خود را، برای دریافت سرمایه شروع می کنند.
اشتباه سوم: یا همه یا هیچ
این نکته ربطی به استراتژی های همه یا هیچ که روی سایت هایی مثل کیک استارتر و سایت های مشابه اجرا می شود ندارد. بلکه مسئله کمی عمیق تر است.

اگر می خواهید در اشتباه اول نیافتید، بهتر است به جای این که همه سرمایه مورد نیازتان را از طریق کراودفاندینگ به دست بیاورید، بخشی از آن را خودتان تهیه کنید و بقیه را از این طریق جذب کنید. با این کار خودتان را فعال نشان می دهید و به جذب سرمایه تان نیز کمک می کنید. حامیان ترجیح می دهند که به پروژه هایی کمک کنند که از اجرای آن مطمئن هستند و این خودش یک تکنیک برای نشان دادن قدرت اجرایتان است. این نکته در مورد پروژه های موفق حامی جو نیز دیده می شود.

اشتباهات مرگباری که نباید در کراودفاندینگ انجام داد!
#

اشتراک این خبر در :

Top