استارتاپ نیوز:  استارت‌آپ کیف پول اینترنتی یا Kifpay یکی از استارت‌آپ‌های شرکت فن‌آوران پارس یار است که درواقع یک کیف پول مبتنی بر اینترنت است. حامد میرشمسی مدیرعامل شرکت فن‌آوران پارس یار، در گفتگو با ictstartups سهولت در دسترسی و پرداخت‌ها را مهم‌ترین عامل شکل‌گیری این استارت‌آپ دانست.

77781341-a624-4c07-b700-522e5f2c723b-pm

هم‌اکنون در کشور کیف پول‌های مختلفی برای مصارف گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد همانند آنچه در جایگاه‌های سوخت یا کارت‌های اعتباری خرید شارژ و پرداخت قبوض شاهد هستیم اما همه این گزینه‌ها به مصارف خاصی محدودشده‌اند و اکوسیستم جامعی را پوشش نمی‌دهند؛ اما ما در این استارت‌آپ به دنبال ارائه کیف پول جامعی هستیم که امکان استفاده در همه شرایط و زمینه‌ها را داشته باشد. به‌عنوان‌مثال در همکاری که با مجتمع‌های تجاری انجام داده‌ایم، با ورود به این پارکینگ‌ها زمان ورود و اطلاعات شما ثبت‌شده و در هنگام خروج بر اساس مدت‌زمان توقف هزینه از کیف پول شما کم خواهد شد و نکته مهم در این فرآیند عدم نیاز به توقف خودرو است.

در کنار این قابلیت، ارزش‌افزوده‌های جذاب‌تری هم برای این سرویس در نظر گرفته شده است به‌عنوان‌مثال اگر شما در یکی از این مراکز، مبلغ قابل‌توجهی خرید انجام داده باشید، به کمک باشگاه مشتریانی که برای این سامانه در نظر گرفته شده است امکان پرداخت کل هزینه یا درصدی از مبلغ پارکینگ توسط صندوق‌دار امکان‌پذیر شده است.

میرشمسی در خصوص نیازسنجی و تحقیق بازار پیش از راه‌اندازی این استارت‌آپ گفت: ما همه سیستم‌هایی که بر اساس کیف پول فعالیت می‌کنند را بررسی و مشکلات و چالش‌های آن‌ها تحلیل کرده‌ایم. سعی ما بر این بود که بتوانیم تمام ضعف‌های موجود در این سامانه‌ها را در کیف‌پی برطرف کرده و تا حد ممکن دسترسی کاربران را تسهیل کنیم.

در حال حاضر تمام سیستم‌های کیف پول اینترنتی به شکل یک‌طرفه مدیریت می‌شوند. به‌عنوان‌مثال اگر شما بعد از شارژ کیف پول خودتان بخواهید پول را خارج کنید، روش ساده‌ای در دسترس نخواهید داشت اما در Kifpay همان‌طور که روش‌های متعددی برای واریز پول به کیف یا شارژ کیف در نظر گرفته‌ایم، راهکارهای مختلفی هم برای پرداخت پیش‌بینی شده است.

این استارت‌آپ علاوه بر مشتریان اصلی خود یعنی کاربران نهایی که از این کیف پول استفاده می‌کنند، با سازمان‌هایی نیز طرف قرارداد است و برای این شرکت‌ها خدمات مختلفی را ارائه می‌کند. به‌عنوان‌مثال ما با همکاری که با شرکت ایران کیش داریم، امکان پرداخت موبایلی را توسط تمامی کارت‌های شتاب بدون هیچ‌گونه کارمزد یا هزینه جانبی را فراهم می‌کنیم. در کنار این امکان، ما باشگاه مشتریانی هم برای این شرکت‌ها فراهم می‌کنیم که امکان مدیریت و بررسی فعالیت‌های کاربران و ارائه پیشنهاد‌های مرتبط با رفتارهای هر کاربر را به سازمان‌ها می‌دهد که این ویژگی نیاز به راه‌اندازی باشگاه جداگانه‌ای برای این کسب‌وکارها را مرتفع می‌کند.

حامد میرشمسی در خصوص جذب سرمایه‌گذار برای استارت‌آپ کیف‌پی گفت: هنوز موفق به جذب سرمایه‌گذار برای این کسب‌وکار نشده‌ایم و متأسفانه شرکت‌های سرمایه‌گذار بیشتر به دنبال جذب و استخدام تیم استارت‌آپی ما هستند.

یکی از مواردی که اکثر استارت‌آپ‌ها به آن مواجه هستند، مبحث چرخش یا Pivot است. کسب‌وکارهایی مانند کیف‌پی که تا حد بسیار زیادی به شرایط بازار و محیط بیرونی وابسته هستند باید بر اساس شرایط موجود تغییر جهت بدهند. ازاین‌رو ما در Kifpay نیز به شکل مداوم شرایط بیرونی را تحت نظر داریم و بر اساس شرایط موجود تغییراتی که لازم است را اعمال می‌کنیم.

کیف‌پی: http://kifpay.com

مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» باکیف‌پیکه با همکاریتک‌تاکسدر دومین همایش شهر هوشمند تهیه شده است.

نمایشگاه جانبی دومین همایش شهر هوشمند با حضور ۱۴ استارت‌آپ در حوزه خدمات شهری و عمومی برگزار شد و کسب‌وکارهای نوپا توانستند از این فرصت جهت ارتباط با شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های دولتی استفاده کنند. غرفه استارت‌آپ‌ها در این نمایشگاه به دنبال همکاری دبیرخانه دومین همایش شهر هوشمند و مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا برپا شد و کسب‌وکارهایی در حوزه‌های حمل‌ونقل، سلامت، امنیت، مدیریت ساختمان، تبلیغات،‌ واقعیت افزوده و گردشگری در آن حضور داشتند.

مصاحبه: علیرضا جعفر

#

اشتراک این خبر در :